Sportska oprema za košarkaše gimnazije “Stevan Sremac”

image_pdfimage_print

150408-stevan-sremac-sport

U Gradskoj kući danas je uručena sportska oprema članovima košarkaškog tima gimnazije “Stevan Sremac” koju je Grad Niš obezbedio za zvanične šampione Srbije u košarci u konkurenciji srednjih škola. Niški gimnazijalci učestvovaće na svetskom prvenstvu srednjih škola u košarci koje se krajem aprila održava u Francuskoj. Opremu je u ime Grada uručio gradonačelnik prof. dr Zoran Perišić, koji je ovom prilikom poželeo puno uspeha niškim gimnazijalcima na završnom turniru.

Takmičenje u grupama startuje 18. aprila, a dva dana kasnije na programu je osmina finala.

Nišlije će prvog dana takmičenja od 9 sati igrati protiv ekipe iz Estonije u okviru grupe “F”, a onda će se od 15: 30 sati sastati sa timom iz Kameruna. Sutradan “Stevan Sremac” igra protiv školske ekipe sa Kosova. Taj meč je na programu od 13 sati.

Gimnazijalci “Sremca” su kao prvaci Srbije obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo. Slobodan dan biće 21. aprila, a već dan nakon toga nastaviće se prvenstvo mečevima četvrtfinala. Polufinala su zakazana za 23. april, a dan kasnije i finale i svečana ceremonija zatvaranja.

Srbija brani bronzanu medalju koju je pre dve godine na Kipru osvojila Sportska gimnazija iz Beograda. Naša zemlja je na šampionatu 2009. godine osvojila srebrnu medalju koju je donela Knjaževačka gimnazija, a dve godine pre toga bronzanu medalju osvojila je Gimnazija “Borislav Petrov Braca” iz Vršca.