Нишлијка на крову Европе у спортском пењању

image_pdfimage_print
Градоначелник Ниша Дарко Булатовић и градски већник Бранислав Качар примили су данас нишку спортискињу Сташу Гејо чланицу клуба за спортско пењање ПАЕК која је освојила прво место у генералном пласману ИФСЦ-а.
Веома успешној нишкој спортискињи, чији је отац један од пионира спортског пењања Слободан Гејо уручена је захвалница Града Ниша за изузетан допринос промоцији и унапређењу нишког спорта.
На шампионату Европе за младе у болдерингу у Лангефелду у Аустрији, нишка пењачица Сташа Гејо је после тешке борбе у квалификацијама и финалу успела да савлада изузетно припремљене конкуренткиње из Аустрије, Британије, Швајцарске, Шведске… и освоји шампионат Европе. Сташи је ово седма узастопна победа у такмичењима за младе Европе и света.
Сташа је у овој години је победила на сва четири такмичења у Европским куповима и првенству тако да је са укупно четири такмичења са максималних 400 бодова освојила прво место у ИФСЦ генералном пласману за 2016. годину.